اشتباهات در زمینه مد و استایل نکاتی هستند که ممکنه هیچوقت بهشون توجه نکرده باشید. موضوعات و باورهایی هستن که در مورد استایل، تیپ و مد وجود دارن و خیلی از افراد خوش استایل بهشون پایبند هستن، اما با رعایت جزئیات می تونین دست خودتون رو در انتخاب ها بازتر کنین و در عین حال استایل شیک و حرفه ای خودتون رو هم حفظ کنین.

اشتباهات در زمینه مد و استایل

شماره 1: ست کردن رنگ های مشکی و سرمه ای

این دو رنگ خیلی به هم نزدیک هستن، هیچ نقطه عطفی در استایل تون بوجود نمیارن و حتی شاید در نگاه اول از هم قابل تشخیص هم نباشن. پوشیدن یه شلوار سرمه ای با یه مانتو و روسری مشکی می تونه خیلی یکنواخت و خسته کننده باشه.

راهکار: اگر میخواین یه شلوار جین یا پارچه ای سرمه ای رو با یه مانتوی مشکی ست کنین هیچ مشکلی نیست، در عوض می تونین از روسری و کفش با رنگ خیره کننده ای مثل قرمز استفاده کنین. حتی تغییراتی در آرایش و استفاده از یه رژ قرمز هم می تونه ایده خوبی باشه.

شماره 2: استفاده از طرح های مختلف در کنار هم

پوشیدن طرح های مختلف در کنار هم از اشتباهات در زمینه مد و استایل  هستند که تیپ شما رو شلوغ میکنه و هرچقدر هم که برای انتخاب لباس های اون تیپ زمان صرف کنین بازهم به نظر در هم و به هم ریخته میاین.

راهکار: البته با انتخاب درست می تونین دوتا انتخاب طرح دار در کنار هم داشته باشین، بهتره که به رنگ بندی ها توجه کنین که با هم تناسب داشته باشن، حواستون به زیورآلات هم باشه و تاجایی که می تونین از زیورآلات ساده و خلوت استفاده کنین.

شماره 3: مانتو و پیراهن بلند برای کوتاه قدها

خیلی از استایلیست ها به خانم های کوتاه قد توصیه میکنن که از پوشیدن پیراهن و مانتوهای خیلی بلند خودداری کنن.

راهکار: شما می تونین با انتخاب های هوشمندانه هر لباسی رو که میخواین به تن کنین، در واقع اگر دوست دارین که یه مانتو یا پیراهن بلند داشته باشین میتونین به جای انتخاب پارچه ای که طرح های درشتی داره از پارچه هایی ساده یا با طرح های ریز استفاده کنین، بعد می تونین با یه روسری طرح دار و شلوغ تیپ تون رو کامل کنین.

شماره 4: استفاده از رنگ های روشن و سرزنده در کنار هم

به طور کلی استفاده از رنگ های روشن و سرزنده ای مثل سرخابی، سبز فسفری و .. در استایل همیشه انتخاب جسورانه ای به نظر میاد، اما برخی افراد پیشنهاد میدن که بیشتر از یکی از این رنگ ها رو در تیپ تون استفاده نکنین.

راهکار: می تونین از روسری به عنوان تنظیم کننده استفاده کنین. اگر در مانتو و شلوار از رنگ های جسورانه ای استفاده کردین، بهتره روسری رو از بین رنگ های خنثی انتخاب کنین، یا روسری رو یک رنگ روشن انتخاب کنین و در عوض شلوار رو رنگ خنثی بپوشین.

شماره 5: ست کردن رنگ کیف و کفش

باور قدیمی ست بودن رنگ کیف و کفش سال هاست که وجود داره و اکثر افراد هم به اون وفادار موندن.اما حقیقت اینه که این هم میتونه جز اشتباهات در زمینه مد و استایل باشه

راهکار: واقعیت اینه که این کار انتخاب های ما رو خیلی کمتر می کنه، در عوض می تونین به مجموعه رنگ هایی که استفاده میکنین دقت کنین. مثلا یه کیف ارغوانی، با روسری که گل های قرمزی داره می تونه در کنار یه کفش با طیفی از صورتی قرار بگیره. در نهایت همه این ها بستگی به مجموعه ای که دیده می شه و طیف های رنگ هایی که انتخاب می کنین داره.